En Yeniler
Yükleniyoor...

Blogger Kalıcı Baglantılar Nasıl Aktif Edilir

Blogger 2012 yılında yaptığı SEO konusndaki değişikliklere devam ederek kullanıcılarının yazılarına kalıcı bağlantı ekleyebilme özelliğini duyurdu.

Peki kalıcı bağlantı nedir?

Blogunuzda bir yazı yayınladığınızda yazıya tıkladığınız zaman adres çubuğunda o yazınıza ait link vardır.Bu link sizin yazınızın başlığıyla ilgili olarak blogger tarafından 35-40 karakter olacak şekilde otomatik olarak oluşturulur.Şimdi yeni gelen bu özellikle birlikte bu adres satırında oluşturulacak linki biz belirleyebileceğiz.

Özellikle Türkçe karakter kullanan bizler için bu özellik oldukça faydalı olacaktır.Çünkü yazılarımızı yazarken başlıkta kimi zaman Türkçe karakter beliriyordu.

Örneğin yazı başlığım : Sağ Tıkla Masaüstü Duvar Kağıdınızı Kolayca Değiştirin.Blogger tarafından oluşturulan otomatik link :

>>>http://www.bilgikumbarasi/2012/05/sag-tkla-masaustu-duvar-kagdnz-kolayca.htm

Gördüğünüz gibi Türkçe karakterler blogger tarafından silinmiş.Eğer linki kendim oluşturabilirseydim benim oluşturacağım link şu şekilde olacaktı:

>>>http://www.bilgikumbarasi/2012/05/sag-tikla-masaustu-duvar-kagidinizi-kolayca.htm

Aynı zamanda linkimi google aramalarını kontrol ederek farklı alternatiflerde de değiştirebilirdim:

>>>http://www.bilgikumbarasi/2012/05/sag-tikla-duvar-kagidi-degistir.htm   gibi….

Bu tarz değişiklikler sizin arama motorlarında öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Hangi karakterleri kullanabilirsiniz ?

Bu konuda değişen bir şey yok. / : - _ karakterlerini kullanabilirsiniz.Yalnız şunu da belirtmeden geçmeyeyim:Asla linklerinizde _ yer vermeyin.Arama motoru robotları açısından iyi bir link olarak durmayacaktır.

Hangi karakterleri kullanamazsınız?

! @ # $ % ^ & * ( ) = + ` ? ; ' " : / | \ [] . , vb.
Boşluk


Yorum

Anahtar kelimeleri kullanarak oluşturacağınız linkler her zaman hedeflenebilir linkler olacaktır.Yazınızı anahtar kelimelerle özetleyeceğiniz için arama motorlarında öne çıkma noktasında size büyük avantaj sağlayacaktır.Bir yazı hazırlarken okuyucular hangi anahtar kelimeyi kullanarak bu yazıyı ararlar diye düşünerek anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz.

Blog yazılarımı yazarken wl writer kullanıyorum ama sanırım kalıcı link ekleme özelliği şu anda yok.Yazıyı okuyan arkadaşlarımdan ricam böyle bir özellik varsa beni bilgilendirmesi.

Evet blogger bu adımıyla ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşırsanız sevinirim…Benzer Aramalar: Blogger , Blogger Eklentileri , Blogger Seo , Hit Artırmak

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız değerlidir , en kısa sürede dönüş yapılacaktır.