En Yeniler
Yükleniyoor...

Gitar Öğrenmenin Kolay YollarıGitar Öğrenmenin Kolay Yolları     Günlük hayatta her insan müzik,resim,kitap gibi sosyal aktivitelerden biriyle uğraşmayı seviyordur.Kimileri müzik dinler,kitap okur,resim görsellerine bakmak hoşuna gider kimileri ise müzik yapar,kitap yazar,resim çizer.Size vereceğim tüyolarla gitarı kolay bir şekilde öğreneceksiniz.


    Öncelikli olarak telli çalgılardan herhangi birini çalıyorsanız gitar size pek yabancı gelmez Akortları yerlerini bilmeniz yeterli olur.Lakin ilk kez bir telli çalgıyla uğraşacaksanız temel akorları bilmeniz gerekir.Mesela ilk öğrenmeniz gereken akorlar Em,F,G,Am gibi basit akortlar dır.Bare basmayı da öğrenmeniz gerekiyor.Sağlaklar için sol el işaret parmağının alttan yukarıya bir perdeye karşılık gelen tellere aynı anda basmasına bare denir.Bu akortlarla birçok şarkıyı çalabilirsiniz.   www.repertuarim.com adresinde en altta Başlangıç için kolay şarkılar,3 akorlu şarkılar adlı menüler mevcut ordan başlamanızı tavsiye ederim.Sonrasında bunların yetmediği şarkılar da oluyor.Mesela E,C,Dm,D,Bm gibi akorları da öğrendikten sonra akoru olan şarkıların yaklaşık %60'ını çalmaya başlarsınız.

    Yaklaşık 6 aylık bir süreçte bu akortlarda ki geçişleri rahatça yapabiliyorsanız sonrasında F# G# B C#m gibi karmaşık akorları öğrenmeye başlasanız iyi olur. Akortların hepsini öğrendikten sonra artık hem akor basıp hemde aralardaki solo geçişleri yapmaya başlarsınız.

   Hangi müzik aleti olursa olsun müzikle uğraşmak güzeldir.Aşağıdaki tabloda istediğiniz çoğu akoru bulabilirsiniz.Müzikli günler herkese :)


Alttan yukarıya doğru tellerin isimleri E-B-G-D-A-E. En sağdaki perde ilk perdedir ona göre gitarınız da yerlerini bulabilirsiniz.
Majör Akorlar


Altta yazan numaralar hangi perdeye basmanız gerektiğini gösteriyor.Eğer sol tarafında numara yazmıyorsa üstteki başlangıç perdesi gibi sayıp ona göre akor basın.Eğer sol tarafta numara yazıyorsa Cm deki gibi o zaman bareyi o perdeye getirin.Kalın çizgilerimiz bareyi temsil etmektedir.

Minör AkorlarBenzer Aramalar:Gitar öğrenme teknikleri,gitar akortları,minör akor,majör akor,nasıl gitar öğrenirim,adım adım gitar,gitar öğrenmenin yolları,basit gitar akorları,şarkı akorları,gitar öğrenmek kolay mı,gitar öğrenmenin süresi,gitar öğreniyorum,müzik,gitar öğrenme kitabı

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız değerlidir , en kısa sürede dönüş yapılacaktır.