En Yeniler
Yükleniyoor...

Gizli Sayılar - Hidden Figures ( Film Yorumu )


Gizli Sayılar - Hidden Figures  ( Film Yorumu )Gizli Sayılar - Hidden Figures  ( Film Yorumu )

    Sinema da izlemek için sabırsızlıkla beklediğim ama izleyemediğim bir film. Tamamen yaşanmış bir olayı konu alan bu film gerçekten her yönüyle mükemmel bir film olmuş. Filmin Konusu ; Daha küçük bir kız iken zeki olmasından dolayı kendinden daha büyük olan kişilerle üniversite okuyan siyahı kadın NASA'da çalışmaya başlar. Tam bir Matematik Dehası olan Katherine verilen görevleri yerine getirerek NASA'nın uzay çalışmalarına yardımcı olmaktadır. Ama siyahilerle beyazların sınıf farklılığı olduğu Amerika'da Tuvaletlerden tutun yemek yenilen yerlere hatta ve hatta kahve makinelerinin üstünde bile "Sadece Beyazlar" "Sadece Siyahiler" yazdığı bir ülke de her zaman için önüne engel olunmak isteniyor. Ama Katherine azmi ve kararlılığıyla her şeyin üstesinden gelerek NASA'nın her işini yaparak bir ilke imza atar ve hala yaşayan bir efsanedir.Gizli Sayılar - Hidden Figures  ( Film Yorumu )


    Irkçılığın ne kadar berbat bir durum olduğunu gösteren bu filmde alınacak bir çok ders bulunmaktadır. Hem bir kadın olan hem de siyahi olan Katherine ve yanındaki birçok siyahi kadın NASA'nın tüm işlerinde önemli rol oynarlar ve Ay'a ilk giden Apollo'nun her şeyini hesaplarlar.


   Kesinlikle izlenmesi gereken mükemmel bir film.


Gizli Sayılar - Hidden Figures  ( Film Yorumu )Benzer Aramalar:gizli sayılar film yorumu,hidden figures movie,gizli sayılar film konusu,gizli sayılar filmi,

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız değerlidir , en kısa sürede dönüş yapılacaktır.