Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri 2020

Merhaba. Bu yazımızda instagram hesaplarınızda takipçilerinizi nasıl arttırabilirsiniz bunun yöntemlerini göstereceğiz. Instagram takipçi arttırma yöntemlerinden ilk olanı karşılıklı takipleşmektir. Diyelim ki yeni hesap açtınız. Bu hesabı yükseltmek için öncelikle karşılıklı takip yapmak sizin açınızdan en basit yöntem olacaktır. Açtığınız sayfanızın kategorisine göre yüksek takipçiye sahip hesaplara girip gönderilere etkileşim gösteren hesapları takip etmeniz sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır.

Instagram Takipçi Arttırma

Instagram takipçi arttırma yöntemlerinden en çok kullanılanı takibe takip yöntemidir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir husus var o da Instagram limitleridir. Yani sürekli takip ederseniz hesabınız Instagram tarafından belirli bir süre engellenecektir.

Instagram Takip Etme Limitleri 2020

Instagram aşırı hesap takip etmenize izin vermiyor ve size belirli bir süre engel koyuyor. Öncelikle Instagram’da maksimum takip edebileceğiniz hesap sayısı 7500’dir. Bu sayıdan daha fazla hesap takip edemezsiniz.

Şimdi gelelim Instagram limitlerine takılmadan nasıl karşılıklı takip ile hesabınızı büyütebileceğinize. Bu limitlere dikkat ederek Instagram takipçi arttırma yöntemini kullanabilirsiniz. Engel yememek için saatte 20 takip atmanız gerekmektedir. 24 saate yayarsak 480 kişi takip etmiş olursunuz günlük. Bu sayede Instagram tarafından engellenmeden rahatlıkla takip atabilirsiniz.

Instagram Hashtag Kullanımı 2020

Instagram’da attığınız gönderilere yazdığınız etiketler çok önemlidir. Instagram takipçi arttırma yöntemlerinden bir diğeri ise hashtag kullanımı ile. Size etiket kullanmayı örnek vererek anlatacağım.

Örnek verirsek benim komik videolar içeriğinde bir hesabım var. Bunun için bu kategoriye uygun yüksek gönderi paylaşılmış bir etiket buluyoruz. Diyelim ki #komikpaylaşımlar etiketini bulduk. Bu etikete girip yukardan “Başlıca” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Şimdi yapmanız gereken şey düşük takipçili bir hesabın paylaştığı ve yüksek görüntülenme alan bir gönderi bulmak. Örneğin 3000 takipçili bir hesabın gönderisi 40000 görüntülenme almış olsun. Seçeceğimiz gönderiyi ve hesabı bulduk. Şimdi o gönderide ki etiketlere tek tek tıklıyoruz ve tıkladığımız etiketlerde 40000 görüntülenme alan videoyu arıyoruz. Bunu o gönderinin etiketlerinin hepsinde uyguluyoruz. Eğer o etiketlerde o videoyu bulursak bu demek oluyor ki bu video bu etiketlerden izlenmiş. O etiketleri bir yere not etmelisiniz. Daha sonra kendi paylaşacağınız gönderide bu etiketleri ekleyerek sizde görüntülenme alabilirsiniz. Fakat bu 40000 görüntülenme alacağınız anlamına gelmiyor.

Ben burada doğru hashtag kulanımından bahsettim. Eğer etiketlerinizi bu şekilde seçip gönderilerinize eklerseniz gönderiniz daha fazla kişiye ulaşabilir ve etkileşime girerler. Burada dikkat etmeniz gereken şey etiketlerinizi çok kullanmamayı özen gösterin. Her gönderinizde ortalama 15-17 civarı etiket olması yeterli olacaktır. Bu yöntemi çoğu kez uygulayın ve seçtiğiniz etiketlerin her gönderinizde aynı olmamasına dikkat edin. Gönderilerinizde değiştire değiştire ekleyin. Eğer sayfanıza uygun olmayan alakasız etiketler kullanırsanız Instagram tarafından spam hesap olarak algılanabilirsiniz. Bu yazımızda yöntemimizi yapan hesaplar Instagram tarafından spamlanırsa veya kapatılırsa sorumluluk kabul etmiyoruz. Herkes kendi özgür iradesiyle yöntemi uygulamış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir