Play with Docker ile Docker Kullanımı

Play with Docker ile Docker Kullanımı için geçen yıl Berlin’deki Dağıtılmış Sistem Zirvesi’nde Docker kaptanları Marcos Nils ve Jonathan Leibiusky, insanların Docker’ı öğrenmelerine yardımcı olmak için tarayıcı içi bir çözümü düşünmeye başladı. Birkaç gün sonra, Docker ile Oyna (PWD) doğdu.

PWD, kullanıcıların Docker komutlarını saniyeler içinde çalıştırmasını sağlayan bir Docker oyun alanıdır. Tarayıcıda ücretsiz bir Alpine Linux Sanal Makinesi’ne sahip olma deneyimini yaşatır. Burada Docker kapları oluşturabilir ve çalıştırabilir ve hatta Docker Swarm Modunda kümeler oluşturabilirsiniz. Kaputun altında Docker-in-Docker (DinD), birden çok VM / PC’nin etkisini vermek için kullanılır. Oyun ek olarak, PWD da Docker laboratuarları büyük bir takımından oluşan bir eğitim sitesine içerir. Mevcut ileri düzeyde Başlangıçtan sınavlar training.play-with-docker.com.

PWD, kullanıcıların Docker komutlarını saniyeler içinde çalıştırmasını sağlayan bir Docker oyun alanıdır. Tarayıcıda ücretsiz bir Alpine Linux sanal makina çalıştırma deneyimini sunar. Burada Docker container leri oluşturabilir ve çalıştırabilir ve hatta Docker Swarm Modunu da kullanmak mümkündür.

Play with PWD Docker alanında yeni neler var?

Oyun alanını daha da güçlendirmek için PWD’de birkaç yeni değişiklik var.

  • PWD Docker Makine sürücüsü ve SSH – Docker oyun alanınızı atölyeler ve eğitim oturumları sırasında paylaşmak ister misiniz? Bu, kullanıcıların ssh ile ilgili komutları kullanma seçeneği de dahil olmak üzere favori terminalleri aracılığıyla PWD ana bilgisayarlarını kolayca oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır.
  • Dosya yükleme desteği ekleme – Dockerfile dosyanızı PWD örneğinizde dosyanızı basit bir sürükle ve bırak yöntemiyle doğrudan PWD pencerelerinize yükleyin
  • Şablonlu oturum – Bu özellik, önceden tanımlanmış şablonları kullanarak saniyeler içinde 5 düğüm sürüsü döndürmenizi sağlar.
  • Uygulamalarınızı Docker ile tek bir tıklamayla sergileme – Bu, sitelerinizde bir PWD ortamı oluşturmak ve bir oluşturma yığını dağıtmak için kullanabileceğiniz gömülebilir bir düğmedir. Ayrıca, DockerHub’daki en popüler görüntülere “PWD’de Dene” düğmesini ekleyen bir krom uzantısı içerir.

Aşağıda verilen adrese giriş yapınız:

https://labs.play-with-docker.com/

Play with Docker
Play with
Siteye giriş yapıldığında sunucu tarafında bize 4 saatlik bir session açılır ve artık docker sunucusu/sunucuları oynamaya hazır hale gelir. “ADD NEW INSTANCE” butonuna tıklayarak daha çok docker sunucusu eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir